KONST / Litografier / Färglitografi 14035406
*
nr 1403 5406
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Färglitografi, Marin. Signerad, numrerad 123/250. Motivet: 56x44, yttermått inklusive ram: 73x53 cm
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juni 2021
kl 18:59:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/6 18:51:28
1
500 kr
14/6 18:54:13
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Läs mer om Björn Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn lindroth fartyg fartygsporträtt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv marinmålning svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49
*
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Läs mer om Björn Lindroth
nr 1403 5406
Björn Lindroth
(1931-1999), Sverige
Färglitografi, Marin. Signerad, numrerad 123/250. Motivet: 56x44, yttermått inklusive ram: 73x53 cm
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sångtextförfattare, född 1931, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/6 18:51:28 | 1 | 500 kr |
14/6 18:54:13 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Björn Lindroth
Björn Lindroth, svensk bildkonstnär, svensk regissör, manusförfattare och sÃ¥ngtextförfattare, född 1931, död 1999.Läs mer om Björn Lindroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björn lindroth fartyg fartygsporträtt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad marin marinmotiv marinmålning svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:49